ATRASKITE ŠIAULIUS IŠ NAUJO

Siūlome virtualų gidą, kad kiekvienas, net ir neišeidamas iš namų, galėtų sužinoti apie žymius miesto pastatus, skulptūras, verslo įmones – gamyklas, fabrikus.

Siauliai aukštė

DALINUOSI SUKAUPTOMIS ŽINIOMIS

„Visko turime sočiai – ne tik Šiaulių katedrą, neseniai Psrisikėlimo aikštėje išdygusią „raudų sieną“, garsųjį pėsčiųjų bulvarą ar romantikų pamėgtą pasimatymų vietą – laikrodį su metaliniu gaidžiu. Garsėjame skulptūromis, fontanais, Fotografijos, Dviračių ar Katinų muziejais… Kalba kiekvienas Šiaulių miesto kampas!“ – susižavėjusi kalba Irena.
Apie įsimintinas miesto vietas moteris gali pasakoti daug, ypač tas, kurias išlandžiojo vaikystėje. Senasis parkas (Zubovų dvaras), vaizduotę audrinančios senosios miesto kapinės prie Talkšos ežero, Kaštonų alėja – tai vietos, sugrąžinančios Ireną į vaikystę ir prikeliančios šūsnį prisiminimų.
„Dirbdama su jaunimu pastebėjau, kad dažnai jie yra abejingi, nesidomi miestu: važiuodami autobusu tik naršo internete, susirašinėja su draugais, skaito įrašus socialiniuose tinkluose ar žiūri „YouTube“ juokingus filmukus. O juk galėtų laiką leisti naudingiau. Taigi, artimųjų padedama ir palaikoma, nusprendžiau savo patirtį panaudoti – sukurti virtualų miesto gidą“, – pasakoja I.Sorokinienė.

Trumpai

< ŽIŪRĖTI VIDEO

Siūlome virtualų gidą, kad kiekvienas, net ir neišeidamas iš namų, galėtų sužinoti apie žymius miesto pastatus, skulptūras, verslo įmones – gamyklas, fabrikus.

Virtualus gidas – tai dar viena mano dalinimosi sukaupta patirtimi forma. Noriu, kad kuo daugiau šiauliečių ar miesto svečių susipažintų su miestu, jo istorija. Kad užėję į internetinę svetainę ir pamatę žemėlapį, galėtų paspausti dominantį objektą, ir šis „atgytų” – žmogus matytų filmuotą medžiaga su visa įdomiausia ir svarbiausia informacija, būtų parodyta ne tik objekto išorė, bet ir vidus. Taip galima tyrinėti miestą ir neišeinant iš namų.
Idėjos virsta realybe: mano istorijos mokytojos nuolatinis skatinimas pamatyti miestą tyrinėtojo žvilgsniu po daugiau nei pusės amžiaus bus išpildytas ir prieinamas visiems – tuo labiausiai džiaugiuosi. Ir labai dėkoju savo šeimai, vaikams, marčioms – būtent jie paskatino to imtis. Kai turi tokią palaikymo komandą, gali padaryti absoliučiai viską – net ir savo sukauptą patirtį pateikti moderniai!